Pályázat innovatív vállalkozásoknak
Miben tud segíteni Önnek a GF Machining Solutions?
A hazai KKV-k részére már rég volt elérhető pályázat gépbeszerzésre, azonban most felcsillant a remény, hiszen szeptembertől elérhető lesz a „KKV-k innovációs képességének támogatása” GINOP Plusz 2.1.3-24 kódszámú pályázat. A társadalmi egyeztetés már lezajlott, a tervezet a palyazat.gov.hu oldalon elérhető.
Forrás: techmonitor.hu
A projekt keretében olyan új vagy továbbfejlesztett üzleti folyamat fejlesztése a cél, amely jelentősen különbözik a vállalkozás korábbi üzleti folyamataitól, és amelyet a projekt fizikai befejezését követően bevezet, alkalmaz és fenntart. Az önállóan támogatható innovációs tevékenységek: Termelési és/vagy gyártási folyamat, Marketing és/vagy értékesítés, Logisztika, Adminisztratív és menedzsmentfejlesztés.
Innovációban az élen
Svájc immáron 12. éve a világ leginnovatívabb országa. Mindez köszönhető többek között annak, hogy a szellemi tulajdonjogi szabályai világszínvonalúak, az egyetemek és az ipar között nagyon erős az együttműködés, és nem utolsósorban a magas életminőség miatt a legjobb tehetségeket is vonzza. A Georg Fischer a világ legfenntarthatóbb vállalatainak a rangsorában a 266., ezen belül a megmunkálás és ipari gyártás területén a 23. A K+F tevékenységre a vállalatcsoport nagy hangsúlyt fektet, melynek köszönhetően a szerszámgépgyártásban is számtalan szabadalommal rendelkezünk.
Szerszámgép és digitalizáció
Fontos, hogy a pályázat keretében nem a kapacitás bővítésének támogatása a cél. Gépbeszerzés esetén olyan technológiákban érdemes gondolkodnunk, mely jelenleg nem áll rendelkezésre, és alkalmazásával új termékeket állíthatunk elő vagy új piacokra léphetünk. Előnyt jelent, ha az újonnan megvásárolt termelőeszköz rendelkezik „okos” funkciókkal is, mely lehetőséget biztosít a termelésünk optimalizálására, és elősegíti a gépből kinyert adatok feldolgozását.
A GF által gyártott összes berendezés – legyen az Mikron CNC-megmunkálóközpont, AgieCharmilles huzalos vagy tömbös szikraforgácsoló gép, AgieCharmilles lézertechnológia – rendelkezik több olyan digitális megoldással, mely szorosan kapcsolódik az adatfeldolgozáshoz és gyártásoptimalizáláshoz. A legtöbb berendezés automatizálható, mely szintén segíti ügyfeleinket a versenyképességük és gyártási hatékonyságuk növelésében.
Miben tud segíteni Önnek a GF Machining Solutions?
Szerszámgép(ek) + automatizálás + digitalizáció = versenyképesség. Egy példán keresztül szemléltetjük, hogy az általunk gyártott szerszámgépek és automatizálási megoldások, valamint a digitális szolgáltatásaink és szoftvereink hogyan segítik ügyfeleinket abban, hogy versenyképesek maradjanak a piacon.
Ügyfelünk szerszám- és formagyártás és/vagy precíziós alkatrészgyártás területén szeretne beruházni egy tömbös szikraforgácsoló berendezésbe. Távolról is látni akarja, hogy a gép milyen hatékonysággal dolgozik, fontos számára az energiafogyasztás monitorozása, és az is, hogy éppen milyen munka készül a berendezésen. Probléma esetén a lehető leggyorsabb segítséget várja el. A technológia új számára, így a szakértelem sem áll teljes mértékben rendelkezésére. A gép maximális kapacitásának a kihasználására törekszik, és minél költséghatékonyabban akarja előállítani a terméket annak érdekében, hogy a versenytársaihoz képest előnyt szerezzen.
A GF Machining Solutions az AgieCharmilles FORM P széria tömbös szikraforgácsoló berendezését ajánlja. Az ingyenes, felhőalapú My rConnect platform használatával ügyfelünk mobiltelefonon is hozzáfér a gép és feladat állapotához, üzeneteket fogadhat a változásokról, értesítéseket szabhat testre, teljesítménymutatókat tekinthet át (KPI), és nem utolsósorban bármikor hozzáfér a távoli szakértőinkhez, ha probléma adódik. Lehetséges konferenciabeszélgetés, videóhívás, de akár távoli szoftverfrissítés is. Hozzáférés bármihez, bárhol, bármikor.
A szabadalmaztatott FORM eCAM a GF Intelligens Gyártási Megoldásainak része, használatával a programozás sokkal hatékonyabb és egyszerűbb. A szoftver az első igazi CAM-rendszer a tömbös szikraforgácsoló gépekhez. Automatikus elektróda-aláméretezést kapunk, a szikraforgácsoló program is automatikusan generálódik a gépbe integrált technológiai és a felületi tulajdonságok alapján. A megmunkálás gyorsabb, a pontosság és a felületi minőség jobb, a programozási idő nagyságrendekkel rövidebb. Használatához nem szükséges nagy tapasztalat.
Ismerjük a mondást, az adat az új arany. A GF saját OPC UA (Open Platform Communications Unified Architecture) szoftvere sokkal több, mint a legtöbb esetben elérhető standard OPC UA. Minden adatpontot tartalmaz, melyeket a következők definiálnak: Adathalmaz + jelentések, Számított KPI, ISO 22400 időmodell. Az ügyfelünk előnye, hogy csatlakoztathatja a gépét, és az adatok értékét közvetlenül a gyárában lévő 3. fél szoftverébe (pl. ERP, MES) olvashatja be. Időt és pénzt takarít meg, mert nem kell plusz mérnöki órákat fizetnie az adatátvitel „összehangolására”. A főbb adatcsoportok: Gépazonosító (név, szériaszám, típus stb.), Gép státusza (mit, milyen célból, milyen rendelés stb.), Folyamatinformáció (Job, kezdés, futásidő, becsült idő stb.), Hibák és üzenetek, KPI Időmérések (gyártási idő, késés, beállítási idő stb.).
Ha egy berendezés maximális kapacitásának kihasználása a cél, akkor az automatizálás a kézenfekvő megoldás. A System 3R WPT1+ robotjait arra tervezték, hogy a legkisebb felállítási helyigénnyel akár 2 gépet és 3-féle befogórendszert is tudjanak kezelni. Jelen esetben az ügyfelünknek egy Dynafix nullpontrendszert ajánlunk, amire a munkadarabokat fogja fel, valamint az elektródabefogásokhoz a Macro befogó lesz a megfelelő választás. A robot a cellavezérlő szoftver segítségével rendeléseket is tud kezelni (pl. egy munkadarab + 4 elektróda). Ráadásul, ha ügyfelünk a későbbiekben házon belül szeretné megoldani az elektródák gyártását, akkor egy HSC gyorsmarógép (pl. Mikron MILL S 500 LP) is bármikor hozzáilleszthető a robothoz, így egy rendszerben, azonos nullpontrendszer használatával történik majd az elektródák marása, a formabetétek elő- vagy készre marása és a tömbös szikraforgácsolás.
Ez a példa is jól tükrözi, hogy a Gép + Digitalizáció + Automatizálás együtt egy igen hatékony rendszert képez. Természetesen ez csak abban az estben igaz, ha az egyes összetevők és azok összehangolása szakértőink és ügyfelünk együttműködésével történik.
A pályázatra nagy valószínűséggel túljelentkezés lesz, ezért már most érdemes elkezdeni az előkészületeket, hiszen a benyújtást megelőzően egy térítésmentes, ún. innovációs tréninget kell igénybe venni, amely tréning célja a készségfejlesztésben részt vevő vállalkozások munkavállalóinak intelligens szakosodási készségeik fejlesztése, ismereteik bővítése a GINOP Plusz-2.1.3-24-es felhívásban meghatározott tevékenységekhez.
Pályázatírás és tanácsadás
A European Conformity Check Vállalkozásfejlesztési Tanácsadó Intézet fix díj nélkül, sikerdíjas konstrukcióban vállalja pályázatok megírását és minden kapcsolódó elszámolás, ill. jelentés benyújtását, a helyszíni szemlék kísérését és a kötelező kommunikációs feladatok ellátását, komplett projektmenedzsmentjét.
Eredményeik:
21 éves működésük során
• 167 milliárd forintot meghaladó támogatást nyertek el és számoltak el partnereik, ügyfeleik részére,
• több mint 3 890 beadott pályázat,
• iparági szakértőkön keresztül széles körű iparági referencia és tapasztalat,
• nagyságrendileg 100%-os nyerési arány, • közel 40 fős szakmai háttér.